Schodołazy projektowane przez Vimec

Zaprojektowane zostały w celu umożliwienia pokonywania schodów osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz mającym problemy z przemieszczaniem się po schodach. W przeciwieństwie do innych urządzeń przeznaczonych do tego celu, takich jak platformy schodowe czy dźwigi, schodołazy są urządzeniami przenośnymi - mogą zostać rozmontowane i przetransportowane w dowolne miejsce miejsce, w którym wymagane jest ich zastosowanie, w bagażniku samochodu.

Konstrukcja schodołazów - płaszczyzny

Dzięki swojej konstrukcji schodołazy pozwalają na kierowanie zarówno na schodach jak i płaszczyznach poziomych, nie wymagając jednocześnie wysiłku ze strony osoby towarzyszącej pasażerowi. Działają dzięki bateriom ładowanym za pomocą prostownika, który jest elementem wyposażenia i wytrzymują do 130 kg obciążenia.

Ponadto schodołazy są rozwiązaniem tańszym niż alternatywne urządzenia stacjonarne, co decyduje o ich dużej popularności. Nadają się do użycia w budynkach użytku publicznego, aptekach, bankach, zakładach pracy chronionej i innych. W przypadku zakupu przez osoby prywatne, są one dodatkowo refundowane przez PFRON i Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

arcon polska sp. z o.o.
ul. Baletowa 14, 02-867 Warszawa
tel. (+48 22) 648 08 10
fax (+48 22) 643 73 66
e-mail: sales@arcon.com.pl
www: www.arcon.com.pl

Dźwigi
Platformy
P. przyschodowe
Schodołazy
Windy

Pozycjonowanie - Aweo.pl